Bize ile Bağlan

Genel

Akşener: “Ya görevinizi yapın ya da şerefinizle ayrılın!”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin öbek toplantısında Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon sepeti içindeki maddeleri …


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin öbek toplantısında Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon sepeti içindeki maddeleri açıklamama kararını eleştirerek, “Ya göreviniz yapın, ya da o görevlerden devlet insanı vakarıyla şerefinizle ayrılın” dedi.

ANKARA (İGFA) – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de öbek toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gezi eylemlerine yardımcı verenlere yönelik “sürtük” ifadesini kullanmasını da eleştiren Akşener, “Bak sayın Erdoğan sen bu ülkenin cumhurbaşkanı seçildiğinde bir yemin ettin. Hatırlıyor musun? Hani nerede senin yeminin? Hani nerede hürriyet, nerede insan hakları, nerede adalet, nerede Mustafa Kemal Atatürk prensip ve inkılapları? Sen yeminini bozdun. Üstelik ilk defa da değil oldukça uzun vakit ilkin bozdun. Yazıklar olsun” dedi.

“NEFRET SAÇANDAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

“Birleştireceğine, nefret saçandan Cumhurbaşkanı olmaz” diyen Meral Akşener, “Milletin namusunu koruyacağına, namusa dil uzatandan, Cumhurbaşkanı olmaz. Devletin varlığına haiz çıkacağına, kendini devlet yerine koyandan, Cumhurbaşkanı olmaz. Ez cümle lafından dönenden, yeminini bozandan, emanete hıyanet edenden Cumhurbaşkanı asla olmaz. Aziz Türk Milleti, artık senin reel yüzünü gördü” diye konuştu.

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali için oluşturulan ikinci davanın kararı olarak fesih işleminin iptali sonucuna da değinen Akşener, define ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “Kur korumalı TL’ye geçerek bir taraftan doları frenledik, öteki taraftan üretimi ve büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç müstahsil firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar. Çarklar dönüyor” ifadelerine de reaksiyon gösterdi.

TÜİK TEPKİSİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, öbek toplantısında TÜİK’in enflasyon sepeti içindeki maddeleri de açıklamamasına sert reaksiyon gösterdi.

Akşener, TÜİK’in kendisini, bu ülkenin vatandaşına karşı değil, ancak Sayın Erdoğan’a karşı görevli hissettiğini öne sürdü. “Rakamları belirleyen zevata, bir çift sözüm var” diyen Akşener, “Açıkladığınız rakamlar, işçinin, memurun, emeklinin, maaş zammını belirliyor. Ay sonunu getiremeyen insanlarımızın vebali boynunuzda. Gelin, iki cihanınızı da karartmayın. Gelin, bu milletin ahını, daha oldukça almayın. Ya görevinizi hakkıyla yapın ya da millete karşı sorumluluğunuzun farkındalığıyla, o görevlerden, devlet insanı vakarıyla, şerefinizle ayrılın” diye konuştu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.