Bize ile Bağlan

Haber

Aydın Didim’de Milet Müzesi’ne ulaşım yok!

Aydın’ın gezim ilçesi Didim her sene yüz binlerce seyyah ağırlarken Milet Müzesi çalışanı müzeye toplu nakliyat olmamasını tekrardan gündeme …


Aydın’ın gezim ilçesi Didim her sene yüz binlerce seyyah ağırlarken Milet Müzesi çalışanı müzeye toplu nakliyat olmamasını tekrardan gündeme getirdi.

AYDIN (İGFA) – Turizm sezonunun başladığı günlerde her sene tekrarlanan haberlerin başlangıcında geliyor Didim’deki Milet Müzesi’ne ulaşım sorunu…

İl Kültür ve gezim Müdürlüğü ve gezim işletmeleri, gezim Dernekleri turizmi çeşitlendirerek sezonu uzatma adına türlü çalışmalar yaparken eksikler tamamlanmıyor.

Geçen sene Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın çalışmaları ile Milet Müzesi’nin giriş yolu düzenlenerek gezim ilçesine yakışır bir hale getirildi. Didim’de ikamet eden bir Milet Müzesi çalışanı olan Osman Ata, müzeye toplu nakliyat olmamasına reaksiyon göstererek serzenişte bulundu.

Didim’in her sene yüz binlerce seyyah ağırladığına vurgu yapan Osman Ata, “Ancak Milet Müzesi’ne toplu nakliyat yok. Daha önceleri olan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler Milet Müzesi’ne uğruyordu. İddialara göre; Müze Müdürümüzün son seçimlerde AK Parti seçim ofisinde çekilen fotoğrafının Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na gönderilerek yakınma edilmesi üzerine otobüs hattı iptal edildi. Defalarca mevzuyu iletmemize rağmak müze hattı faaliyete geçmedi” dedi.

İşe kendi araçlarıyla gidip gelmelerinde bin 500 lira yakıt harcaması oluştuğunu, dolmuşla gidip gelmeleri halinde 550-600 TL yol harcamasının oluştuğunu anlatım eden Ata, “3 Kilometrelik yolu yürümek zorunda kalıyoruz. Yağmur, çamur, sıcak, soğukta 3 kilometrelik bu yolu yürürken sokak hayvanlarının saldırısına da maruz kalıyoruz. Sayın Özlem Çerçioğlu bütün bilboardlarda Aydın’a hizmet ettiklerinin reklamını yapıyor. Nerede bu hizmet? Didim’de ikamet eden 7 müze personeli olarak da cezalandırılıyor muyuz?” diye konuştu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.