Bize ile Bağlan

Haber

Babacan Metaverse’deki ilk siyasal mitingde konuştu: ‘Gençleri yeni dünyanın malumat ve becerisiyle donatacağız’

DEVA Partisi, dünyada dijital bir siyasal miting düzenleyen ilk siyasal parti oldu. Genel Başkan Ali Babacan, Metaverse’deki miting alanına kendi …

DEVA Partisi, dünyada dijital bir siyasal miting düzenleyen ilk siyasal parti oldu. Genel Başkan Ali Babacan, Metaverse’deki miting alanına kendi avatarıyla girdi. Dijital miting alanında ekrana, Babacan’ın VR gözlüklü görüntüleri yansıtıldı. Burada yapmış olduğu konuşmada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Dünyada bir önce dibine imza atıyoruz’

“Bugün hep beraber bir tarihe tanıklık ediyoruz. ilaç Partisi olarak dünyada bir önce dibine imza atıyoruz. Metaverse’deki ilk siyasal mitingi gerçekleştiriyoruz. NFT hediyesi veren ilk siyasal parti olarak, Ethereum blokzincirinde ilk biz buluşuyoruz. Metaverse evreninde genel merkez binası satın alan ilk parti de biz olmuştuk. Metaverse’ü bugün hep beraber DEVAVERSE yapıyoruz. Sağda solda gençlerin karşısına dikilip ‘Çıkar telefonunu göster’ diyenlere de, bundan bu şekilde hep beraber ‘Çıkar telefonunu Metaverse’deyiz’ diyelim.”

‘Türkiye’yi yeni buluşların ülkesi yapacağız’

Gençlik eylem planlarının hazır bulunduğunu ve yakın bir zamanda açıklayacaklarını duyuran Babacan, laflarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi yeni buluşların, yaratıcı fikirlerin ülkesi yapacağız. asla bir gence ‘Başımıza buluş çıkarma’ demeyeceğiz. Ne olur başımıza yeni yeni icatlar çıkarın, yeni yeni işler açın diyeceğiz. fikir ve üretim üssü olan bir Türkiye olduğumuzda güçleneceğiz. Kendi geliştirdiği teknolojileri, kendi geliştirdiği markalarla dünyaya ihraç eden bir Türkiye olduğumuzda güçleneceğiz.”

‘Teknoloji ürünleri üstündeki vergileri düşüreceğiz’

“Gençleri yeni dünyanın malumat ve becerisiyle donatacağız. Liseden mezun olan her gence algoritma ve temel kodlama becerisine haiz olma imkânı tanıyacağız. Liselerde seçmeli olarak yapay zekâ, girişimcilik ve siber güven gibi dersler açacağız. Teknoloji ürünleri üstündeki vergileri düşüreceğiz. 25 yaşın altındaki bütün gençlere, internete parasız erişim hizmeti sunacağız. bu form şeyleri çağımızda bir lüks değil, gereksinim olarak görüyoruz. Gençlerin, imkanlara rahatça ulaşabildiği bir Türkiye’nin önünde kalacak asla bir güç tanımıyoruz.”

‘Batı’daki, Asya’daki gençlerin daha iyi ömür yaşamasını içime sindiremiyorum’

“Batıya bakıyorum, dönerek hızla ilerleyen Asya’ya bakıyorum. Oradaki ergenler bizim gençlerimizden daha iyi hayatlar yaşıyorlar. Ben bu durumu içime sindiremiyorum. Elin Batılısı, Asyalısı, sizlerden daha zeki, daha yetenekli de onun için mi daha iyi hayatlar yaşıyorlar? Hayır, asla alakası yok. Oralarda gençlere sunulan imkanlar daha fazla. Devlet, gençlerin potansiyelini açığa çıkaracak bir ortam sağlıyor. Aradaki fark, kalifiye eğitime ve teknolojiye erişimdir. Özgürce düşünmenin ve düşündüğünü anlatım etmenin olası olduğu bir ortamı sağlamaktır. İşte biz bunun için ilkin hürriyet diyoruz.”

‘Bugün neyi yasaklasam diye iş sıralaması yapıyorlar’

“Belli ki ajandalarına koymuşlar. Beştepe’de her gün uyanıp ‘Bugün neyi yasaklasam?’ diye bir iş sıralaması yapıyorlar. Türkiye’yi yasakların ülkesi hazırlamaya çalışıyorlar. Pandemi yasaklarının henüz hepsi kalktı. fakat gece müzik yasağı duruyor. asla bir değişik sese, asla bir değişik lafa tahammül edemiyorlar. Çünkü demokrat bir zihniyete haiz değiller.”

‘Elin Kore’sindeki müzik grubundan da mı korkuyorsun?’

“Bahar şenlikleri, gençlik festivalleri dönemindeyiz. fakat birtakım yerlerden haberler okuyoruz. Gençlerin bir araya gelip eğlenmeleri keyfi sebeplerle engelleniyor. Daha yedi gün evvel, üniversite şehrimiz Eskişehir’deki festival yasaklandı. Peşi sıra K-Pop konserinin iptal haberi geldi. Önce yapacaklarını duyurdular, sonrasında iptal ettiler. Yahu arkadaş, elin Kore’sindeki müzik grubundan da mı korkuyorsun?”

‘Bu ülkede müzikler susturulmayacak’

“Çok değerli kendi sanatçılarımızın, Kürtçe, Zazaca şarkılar söyleyen sanatçılarımızın, önceden duyurulmuş konserleri iptal edildi. Yahu nelerdir bu sanat korkusu? nelerdir bu tahammülsüzlük? nelerdir bu baskı merakı? Biz, sanatın sesini kısmalarına müsaade etmeyeceğiz. Sıkın dişinizi. Sandık günü geldiğinde de inanın şöyle hep beraber derin bir soluk alacağız. Hep beraber coşkulu bir tebrik gerçekleştireceğiz. ilaç Partisi iktidarında her türlü baskı son bulacak. asla kimse sizin hayalini kurduğunuz serbest ve zengin Türkiye’ye ulaşmamızı engelleyemeyecek. Bu ülkede müzikler susturulmayacak. Her dilde özgürce şarkılar söylenecek.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.