Bize ile Bağlan

Haber

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen Sinema Söyleşileri’nin Son Konuğu Meryem Uzerli Oldu

Kültür ve gezim Bakanlığı tarafınca bu sene 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri içinde ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında …

Kültür ve gezim Bakanlığı tarafınca bu sene 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri içinde ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Sinema Söyleşileri son gününü yaşadı.

Atlas 1948 Sineması’nda kaynaklanan söyleşilerinin bugünkü son konuğu ise, ünü Türkiye sınırlarını aşan, dünyanın birçok yerinde fanatik kitlesi bulunan oyuncu Meryem Uzerli oldu. Güzel oyuncu, söyleşinin moderatörü başarılı gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun sorularını içtenlikle yanıtladı.

Türk Sineması İle Gurur Duyuyorum

Gençlerin enerjisine fanatik kaldığını, öğrencilerle bir arada olmaktan ve onların gösterdiği bu sevgiden büyük saadet duyduğunu belirten Uzerli, Türk sineması hakkında; “Türk sinemasının sanatsal dünyası, gurur verici. Hangi ülkelere gidersem gideyim Türk sineması ve Türk dizilerinden bahsediyorlar. Ülkemizde oldukça başarılı sanatçılar, inanılmaz kabiliyetli oyuncular, yönetmenler, projeler var. Bu başarıları duyuyor olmak beni oldukça sevinçli ediyor” diyerek, Ferzan Özpetek’e büyük hayranlık beslediğini şu laflarıyla anlattı: “Ferzan Bey’in ‘Karşı Pecere’ filmini yanılmıyorsam 15 kere izlemişimdir, oldukça severim. Bence kendisi fevkalade bir yönetmen.”

Hayatımın Filmi “Her vakit Umut” Olmalı

Öykü Karayel’in oyunculuğunu oldukça beğendiğini, kendisini oldukça kabiliyetli bulduğunu belirten Uzerli, şayet bigün kendi yaşamının filmi çekilirse adının “Her vakit Umut” olmasını, kendisini de Öykü Karayel’in oynamasını istediğini belirtti.

Oynadığım bütün Karakterlerin Bende İzi Var

Dünyada birçok ülkeyi gezen Uzerli, gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun “Oynadığınız karakterlerin hangisiyle daha fazla tanınıyorsunuz?” alakalı sorusuna; “Bu ülkeye göre değişiyor. kimi vakit Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ‘Suzi’ diyorlar. kimi vakit ‘Hürrem’ diyorlar, kimi vakit ‘Meryem’, birtakım ülkelerde Annemin Yarası filminden ‘Mariya’ diyorlar. Benim içinse, her proje ve her karakter bende iz bırakmıştır. Hayatımızda buluştuğumuz, tanıştığımız ve bağ kurduğumuz insanların bizde bıraktıkları izler gibi bende oynadığım bütün karakterlere bu bağları kurdum ve her biri bende iz bıraktı” dedi.

Çok Yakında Karşınızdayım

Yeni bir projeye hazırlandığını ve kısa müddette çekimlerinin başlayacağını müjdeleyen güzel oyuncu, değerlendirmeyi düşündüğü sinema projelerinin de bulunduğunu söyledi. Onlarca hayranının katılmış olduğu salonda, alkışlarla dinlenen Üzerli, Sinema Söyleşilerinin son gününde yoğun sevgi seli ile uğurlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.