Bize ile Bağlan

Gündem

Bursa Osmangazi Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne yeni muhtarlık binası

Osmangazi Belediyesi, ilçenin modern ve planlı gelişim bölgelerinden biri olan Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne yeni ve modern bir muhtarlık binası …


Osmangazi Belediyesi, ilçenin modern ve planlı gelişim bölgelerinden biri olan Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne yeni ve modern bir muhtarlık binası kazandırmaya hazırlanıyor.

BURSA İGFA- Osmangazi Belediyesi, demokrasinin uç beyleri muhtarların çabalama şartlarını iyileştirmek, halka en iyi şekilde hizmet vermelerini sağlamak için yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. bugüne dek ilçedeki birçok mahalleye yeni ve modern ‘Tip’ muhtarlık binası kazandıran Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne de yepyeni bir muhtarlık binası kazandırmak için çabalama başlattı. İmar planlarının revize edilmesinin ardından modern ve planlı yapılaşması ile Bursa’nın en süratli gelişen bölgesi olan Demirtaş Sakarya Mahallesinde tek kat olarak inşa edilen muhtarlık binasının arasında muhtarlık odası, mutfak ve tuvalet ile depo alanı yer alacak. Kaba inşaatı tamamlanan muhtarlık binasında döşem çalışmaları devam ediyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mahallelerdeki temsilcileri olan muhtarların çabalama şartlarını iyileştirmek için bugüne dek birçok muhtarlık binasını yenilediklerini belirterek, “Eski ve kullanılamaz durumdaki muhtarlıkların yerine de yenilerini inşa ediyoruz. yurttaşlarımızın problemlerini tespit edip bizlere iletirken, çözüm noktasında da bize destek olan muhtarlarımız, bizlerin en önemli çabalama arkadaşları. Dolayısıyla onların çabalama şartlarını iyileştirmek, bir anlamda yurttaşlarımızın sorunlarının yerinde ve süratli çözümü adına da son rütbe önemli. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu mevzuda oldukça hassas davrandık ve hizmet binası olmayan muhtarlarımızın tamamına hizmet binası kazandırdık” dedi.

Başkan Dündar, Osmangazi’de başlattıkları modern ve kullanışlı ‘Tip’ muhtarlıkların son halkasının Demirtaş Sakarya Mahalle Muhtarlığı bulunduğunu belirtti.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.