Bize ile Bağlan

Genel

Bursa TOSFED Baja Kupası’na hazır

Toplam 4 yarıştan oluşan 2022 TOSFED Baja Kupası’nın ilk yarışı olan Baja Mustafakemalpaşa, Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafınca 10 …


Toplam 4 yarıştan oluşan 2022 TOSFED Baja Kupası’nın ilk yarışı olan Baja Mustafakemalpaşa, Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafınca 10-12 Haziran 2022 tarihlerinde Bursa’da organize edilecek.

BURSA (İGFA) – Türkiye otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Baja Kupası’nın ilk yarışını Bursa’da organize ediyor. 11 Haziran Cumartesi günü saat 11:30’da Mustafakemalpaşa İlçe Belediyesi önünden verilecek seremonik start ile başlamış olacak yarışa, yurt içi ve yurt dışından oldukça sayıda sporcu iştirakı bekleniyor.

Sporseverler, Türkiye’nin tekstil ve otomobil sanayisinin kalbi ve gezim açısından ender bir güzelliğe haiz Bursa şehrinin oldukça eski yıllara dayanan otomobil sporları tecrübesiyle, son yılların gözde otomobil sporları branşı bajanın buluşmuş olduğu organizasyonda, seyir zevki yüksek bir savaşım seyretme şansı bulacaklar.

250 kilometresi hususi etap olan, toplamda 2 gün arasında 580 kilometre koşulacak sıkıntılı yarış, 11 Haziran’da saat 12.00’de Bursa’nın doğa harikası bir noktası olan Suuçtu Şelalesi’nden start alarak, ‘Warn Türkiye’ hususi etabını takiben aynı gün 4 etap ve 12 Haziran Pazar günü ise 2 etap olarak devam edecek.

Yarışma servis alanı Hüdavendigar kent Parkında bütün Bursalıların ziyaretine aleni olacak.

Organizasyon 12 Haziran’da saat 16.45’da Aloft Bursa Hotel önünde yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.