Bize ile Bağlan

Genel

Bursa’da ‘Saadet’liler iktidarı samimiyete davet etti

Bursa’da mutluluk Partisi İl Başkanlığı, hasat döneminde çiftçilerin problemlerine katkı sağlamak amacıyla onların problemlerini yaptıkları …


Bursa’da mutluluk Partisi İl Başkanlığı, hasat döneminde çiftçilerin problemlerine katkı sağlamak amacıyla onların problemlerini yaptıkları açıklamalarla iş başındaki yetkililere yüksek sesle anlatım etti. mahalli ve genel mevzuları gündeme alan partililer, nutukları halktan icraatları rantçıdan yana bulunduğunu öne sürdüğü iktidarı samimiyete davet etti.

BURSA (İGFA) – Saadet Partisi Bursa il başkanlığı hasat döneminde çiftçilerin problemlerine çözüm önerilerini taktim etmek suretiyle basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında gerçekleşen açıklamada “Saban silahtan güçlüdür” diyen Bursa İl Başkan Yardımcısı İbrahim Özacar, “Silahların sonlandıramadığı savaşları kıtlıklar sonlandırmıştır” yorumunda bulundu.

Kapitalist sistemin baş gösterdiği dönemde gıda mamüllerindeki çeşitliliğin katlanarak artmasına rağmak üreticilerin kazançlarının bir o denli azaldığını anlatım eden Özacar, “Zengin yoksul ayrımı yapılmadan aziz milletimizin her ferdi temel insan hakkı olan, Tarıma dayalı pak ve sağlıklı gıda ürünlerine rahatlıkla ulaşmalıdır. Bu mevzuda Türkiye çiftçisi üzerine düşeni bi hakkıyla yapmıştır, hazırlamaya devam ediyor. siyasal iktidar daha oldukça vakit kaybetmeden üreten çiftçilerimizin mağduriyetini gidererek iktidarlarının bu son demlerinde milletimize karşı olan sorumluluklarını bir nebze olsun yerine getirmelidir” dedi.

BURSA OVASI ŞEHİR OLDU

Siyasi iktidarın rant uğruna Bursa Ovası’na şehirler büyüklüğünde mahalleler ve sanayi yerleri inşa ettiğini öne devam eden mutluluk Partisi İl Başkanı İbrahim Özacar, “Verimli Bursa Ovası’nı kocaman bir şantiyeye dönüştürdü. Şehrimizin ismiyle beraber akıllara derhal gelen, kestane, İpek böceği, şeftali ve bir sürü meyvenin maalesef ancak artık adı kaldı. Pamuk, tütün, ayçiçeği, pirinç Bursa ziraat ürünlerinin içinden çıkarılmış durumda. Evliya Çelebi’nin büyük övgüyle hatıralarında zikrettiği Bursa üzümü ve kara incir, Mudanya, Kestel ve İznik ilçelerinde büyük özveriyle etkinlik yayınlayan kooperatiflerin gayretleriyle 3-5 köyde varlığını sürdürüyor. Zeytin üreticilerimiz adeta zeytin ağaçları gibi ata topraklarına kök salmış durumda tüm zorluklara göğüs gererek üretmeye devam ediyor” diye konuştu.

Her çeşit et ve süt hayvan yetiştiriciliğine müsait olan dağ ilçelerinde insanların terk etmiş olduğu arazilerde ata topraklarında yaban hayvanlarının sürüler halinde dolaştığını anlatım eden Özacar, nutukları halktan sadece icraatları rantçıdan yana olan siyasal iktidarı samimiyete davet etti. Özacar, “Refah içerisinde bir Türkiye sadece üreticinin saadeti ile olası olur. Yarın geç olmadan bir an ilkin üreticiyi destekleyen adımlar atılmalıdır” çağrısında bulundu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.