Bize ile Bağlan

Genel

Devlet korumasındaki çocuklar şampiyonluk için ter dökecek

Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın kuruluşlarında koruma altında bulunan çocuklar, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 7 …


Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın kuruluşlarında koruma altında bulunan çocuklar, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 7. Türkiye Badminton Şampiyonası’nda kupa almak için rekabet edecek.

ANKARA (İGFA) – Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın kuruluşlarında koruma altında bulunan ve badminton sporuyla uğraşan çocuklar, bugün başlamış olacak ve 4 Haziran’a kadar devam edecek şampiyonanın heyecanını yaşıyor.

Çocukların psikososyal, bilişsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek, arkadaşlık ilişkisi kurmalarına ve etkileşimde bulunmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Badminton Federasyonu Başkanlığı’nın iş birliğiyle badminton şampiyonası organize edildi.

Bu kapsamda badminton sporuyla uğraşan devlet koruması altındaki 545’i kız, 612’si adam toplam 1157 çocuğun katılımıyla 57 ilde turnuvalar gerçekleştirildi.

İllerdeki turnuvalar kararı seçilen 112 kız ve 107 adam çocuk, 4 Haziran’a kadar Ankara’da düzenlenecek Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 7. Türkiye Badminton Şampiyonası’nda kupa için rekabet edecek.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.