Bize ile Bağlan

Genel

Diyarbakır’da yeşil alanlara yakın takip

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 5 milyon 167 bin metrekarelik yeşil alandavatandaşların rahat zaman geçirmesi için bakım ve temizlik …


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 5 milyon 167 bin metrekarelik yeşil alandavatandaşların rahat zaman geçirmesi için bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

DİYARBAKIR (İGFA) – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 5 milyon 167 bin metrekarelik yeşil alandavatandaşların rahat zaman geçirmesi için bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte il genelindeki park ve yeşil alanlarda vakit geçiren vatandaşların huzurlu ve rahat ortamda dinlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 5 milyon 167 bin metrekarelik yetki alanında 201 personelle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Park ve Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü ekipleri, kentteki 33 parkta, 10 yeşil alanda 3 vardiya ile gece ve gündüz temizlik, bakım ve sulama çalışmaları yürütüyor.

Ekipler ek olarak il genelinde 14 büyük 8 minik arazöz ve manuel fıskiyelerle yetki alanındaki 1 milyon metrekarelik refüjlerde 2 vardiya halinde 120 personel ile sulama yapıyor.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.