Bize ile Bağlan

Genel

Festival coşkusu pazartesiye ertelendi

60. internasyonal Bursa Festivali’nin açılış töreni hava muhalefeti sebebiyle 13 Haziran Pazartesi gününe ertelendi. Festival, dünyaca meşhur …


60. internasyonal Bursa Festivali’nin açılış töreni hava muhalefeti sebebiyle 13 Haziran Pazartesi gününe ertelendi. Festival, dünyaca meşhur besteci Fahir Atakoğlu’nun Bursa Bölge Devler Senfoni Orkestrası ile beraber sahne alacağı konserle başlayacak.

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin en uzun süreli etkinliği Uluslararası Bursa Festivali’nin 12 Haziran Pazar (YARIN) günü yapılması planlanan açılış töreni, hava muhalefeti sebebiyle 13 Haziran Pazartesi günü saat 20.30’da yapılacak. Ünlü besteci, yorumcu Fahir Atakoğlu ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın konseri ise saat 21.00’da başlayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve gezim Vakfı (BKSTV) tarafınca Kültür ve gezim Bakanlığı’nın katkılarıyla Atış Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu yıl 60’ıncısı düzenlenecek olan ‘Uluslararası Bursa Festivali, Uludağ Premium sponsorluğunda bu sene da meşhur sanatçı ve grupları konuk edecek. Festival bünyesinde ek olarak bu sene 34.sü düzenlenecek Altın Karagöz Halk Dansları yarışması da 2-7 Temmuz tarihleri içinde yapılacak. 22 ülkeden 800 dansçı katılacak.

Her sene olduğu gibi bu yıl de Bursalı sanatseverlerin müzik dolu yaz akşamları yaşayacağı internasyonal Bursa Festivali’nde, Nil Karaibrahimgil, Selen Beytekin, Fatih Erkoç, Hadise, Musa Eroğlu, Sevcan Orhan, Burcu Güneş, Selami Şahin, Simge Sağın, Mehmet fazilet ve Sibel Can gibi Türk müziğinin meşhur adları sahne alacak. Son zamanın en sevilen grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz da festivalde Bursalılara mucizevi bir gece yaşatacak. ek olarak internasyonal arena ün yapmış Mark Eliyahunun da konser vereceği festivalde, dünyaca sevilen Barcelona Gibsy Balkan Orkestrası ve Türkiye’de ilk defa internasyonal Bursa Festivali’nde sahne alacak Lazgi grubu da gösteri yapacak.

‘60. internasyonal Bursa Festivali’ programı

13 Haziran 2022 Pazartesi – Fahir Atakoğlu- BBDSO

14 Haziran 2022 Salı – Nil Karaibrahimgil

15 Haziran 2022 Çarşamba – Barcelona Gibsy Balkan Orkestrası

17 Haziran 2022 Cuma – Selen Beytekin-Fatih Erkoç-Jazz Orkestrası

18 Haziran 2022 Cumartesi – Mark Eliyahu-Perdenin Ardındakiler

20 Haziran 2022 Pazartesi – Hadise

22 Haziran 2022 Çarşamba – Sevcan Orhan-Musa Eroğlu

24 Haziran 2022 Cuma – Burcu Güneş-Selami Şahin

25 Haziran 2022 Cumartesi – Yüzyüzeyken Konuşuruz

28 Haziran 2022 Salı – Lazgi ‘Ruhun ve Aşkın Dansı’ gösterisi

29 Haziran 2022 Çarşamba – Simge Sağın-Mehmet Erdem

30 Haziran 2022 Perşembe – Sibel Can

1 Temmuz’da Nilüfer hanım Korosu ‘BKSTV 60. sene Özel Gecesi’nde Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

2-7 Temmuz – Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.