Bize ile Bağlan

Genel

İmamoğlu’ndan ‘İstanbul Sözleşmesi’ tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Birlikte Çok; Eşit ve Tok’ başlığıyla düzenlemiş olduğu ‘2. Mor Zirve’de konuşan Başkan …


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Birlikte Çok; Eşit ve Tok’ başlığıyla düzenlemiş olduğu ‘2. Mor Zirve’de konuşan Başkan Ekrem İmamoğlu, “Tarih, İstanbul Sözleşmesi ile bizlere kıymetli bir şans verdi. sadece onu da elimize, yüzümüze bulaştırdık” diyerek reaksiyon gösterdi.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), 10-11 Haziran tarihleri içinde düzenleyeceği “2. Mor Zirve”, Harbiye’deki İstanbul kurultay Merkezi’nde başladı.

“Birlikte Çok; Eşit ve Tok” başlığıyla düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı.

“Eşit, adil ve yaratıcı kent” kavramlarını hayata geçirmek amacıyla yola çıktıklarını hatırlatan Başkan İmamoğlu, bu kapsamda yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi.

Türkiye’de ve dünyada, cinsiyet eşitsizliğinin yanı sıra değişik kavramlar üstünden de bireyler içinde gayri müsavi durumların yaşandığına vurgu yapan Başkan İmamoğlu, İstanbul Sözleşmesi ile alakalı de acayip değerlendirmelerde bulundu.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR”

Bir önceki zirvenin ana konusunun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çıkılan “İstanbul Sözleşmesi” bulunduğunu anımsatan Başkan İmamoğlu, “Tarih, bizlere kıymetli bir şans verdi: İstanbul Sözleşmesi. Onu da elimize, yüzümüze bulaştırdık ne yazık ki. Bu kadar soylu ve bu kadar dünyada vitrine konacak bir sürecin adına; içerisinde cinsiyet eşitsizliğini gideren bir tanımın olduğu ve kadının olduğu, muasır bir meselenin çözüme kavuşturulması temelinin oluşturulduğu bir sürece İstanbul Sözleşmesi’ dendi. Ne yazık ki bu İstanbul Sözleşmesi’ni, Ankara’daki arkadaşlar, gene bir avuç insan, her mevzuda olduğu gibi, paramparça hale getirdiler. fakat mücadelesi ve çözüme kavuşturulmasıyla alakalı adımları devam etmekte” diye konuştu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.