Bize ile Bağlan

Genel

KAYÜ tatbiki Bilimler Fakültesi ilk mezunlarını verdi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) tatbiki Bilimler Fakültesi’nin 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi. Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA …


Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) tatbiki Bilimler Fakültesi’nin 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) tatbiki Bilimler Fakültesi’nin15 Temmuz Yerleşkesi’ndeki kurultay ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Vekili Prof. Dr. Semra Aksoylu, Rektör Yardımcısı ve tatbiki Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Boztosun, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri tecim Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Genel katip Mehmet Akkuş, Kayseri özgür Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ali Yedikaya, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik ile akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Konuşmalarda Rektör Yardımcısı ve tatbiki Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Mayıs 2012’de Erciyes Üniversitesi’ne bağlı tatbiki Bilimler Yüksekokulu olarak kurulan okullarının, 18 Mayıs 2018’de resmi gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanunla fakülteye dönüştürülerek aynı kanunla kurulan Kayseri Üniversitesi’ne bağlandığını hatırlattı. Konuşmasında dönem bağlamanın geleneksel kültürümüzdeki yerine değinen, öğrencilere bağlanan bu kuşağın deneyim kuşağı, sabır kuşağı, bilgelik kuşağı ve vefa kuşağı bulunduğunu belirten Rektör Yardımcısı Boztosun, dönem bağlamanın Ahilik ve geleneksel kültürümüzdeki önemine değindi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da yapmış olduğu konuşmasında, sanayi, ticaret, eğitim, kültür, sıhhat ve gezim şehri Kayseri’nin makarr-ı ulema alimler şehri, ek olarak manevi ikliminden ötürü da makarr-ı evliya şehri bulunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödül ve mezuniyet belgeleri ile bütün mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

2021-2022 eğitim-öğretim senesinde Kayseri Üniversitesi tatbiki Bilimler Fakültesinde Muhasebe ve Finans Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve internasyonal tecim ve Lojistik bölümlerinden 150 öqrenci mezun oldu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.