Bize ile Bağlan

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan ‘muhafazakar’ çağrı!.. Eski CHP değiliz, siz de siz değilsiniz…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutucu genç hanımlara seslenerek, “CHP eski CHP değil, siz de eski siz değilsiniz” diyerek gezi vakaları …


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutucu genç hanımlara seslenerek, “CHP eski CHP değil, siz de eski siz değilsiniz” diyerek gezi vakaları ile alakalı ülkenin hanımlarına hakaret edilmesine reaksiyon gösterdi.

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki öbek toplantısında konuştu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra iktidara da göndermelerde bulunan Kılıçdaroğlu, tutucu genç hanım seçmenlere de CHP’ye katılmaları çağrısında bulundu.

“Muhafazakar genç hanım kardeşlerime iki çift lafım var” diyen Kılıçdaroğlu, “Bize katılın derken çiftçileri üreticileri taksiciyi herkesi isterim fakat tutucu genç kadınların da bizlere katılmasını istiyorum. Bunların ne yaptığını biliyorsunuz. gezi vakaları dolayısıyla bu ülkenin hanımlarına iyi mi hakaret edildiğini biliyorsunuz. Yarın döner bunlar size de hakaret eder. fakat biz şuna inanırız aden anaların ayakları altındadır. Ve hanıma hürmet duyarız. Efendim CHP diyecekler bizlere hep CHP’yi kötülediler diyecekler şuna inanmanızı isterim; CHP eski CHP değil, siz de eski siz değilsiniz. Artık beraberiz artık birlikteyiz aynı değerleri savunuyoruz” diye konuştu.

Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Kılıçdaroğlu, enflasyon rakamlarının da düşük gösterildiğini iddia ederek, “Daha düşük aylık iyi mi veririm diye TÜİK’e müdahale ediyorsun. Enflasyon için de gerekçeler buldular” yorumunda bulundu.

“BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM”

Alınan dev ihalelerde yabancı mahkemelere yetki verildiğini öne devam eden Kılıçdaroğlu, “Bunlar diyorlar ki, ‘Ya iktidar değişirse ne olur?’ O vakit sözleşmeye bir yargı koyalım, ‘iktidar değişirse yetkili Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri olmasın, yetkili İngiliz mahkemeleri olsun.’ ‘Olur’ diyorlar, onu da koyuyorlar. fakat hepinizin huzurunda laf veriyorum; İster İngiliz, istek eder Amerikan, istek eder Japon, istek eder Avustralya mahkemelerini, nereyi yetkili kılarsanız kılın; geleceğim, burnunuzdan fitil fitil getireceğim ve o hakkı alıp bu millete teslim edeceğim” diye konuştu.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.