Bize ile Bağlan

Genel

Kocaeli İzmit’te atık yağlar fidana dönüşecek

Kocaeli’de İzmit Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası kapsamında düzenleyeceği etkenlik ile 220 meyve fidanını toprakla buluşturacak. KOCAELİ (İGFA …


Kocaeli’de İzmit Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası kapsamında düzenleyeceği etkenlik ile 220 meyve fidanını toprakla buluşturacak.

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediyesi geri dönüşüm ve etraf projeleriyle milli ve internasyonal anlamda dikkat çekmeye devam ederken Türkiye Çevre Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve denetim Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün müşterek düzenleyeceği etkinlikte, 220 tane meyve fidanı toprakla buluşacak.

TBMM İlkokulu 4. sınıf öğretmen ve öğrencilerinin katılımları ile 13 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’ da yapılacak etkinlikte, Yeşilova Mahallesi Şehit Fatih Duman Sokak’ta bulunan boş araziye meyve fidanları ekilecek.

Tüm İzmitlilerin davetli olduğu program dahilinde mevzubahis alana, İzmit’te hane ve okullardan toplanan atık yağların gelire dönüştürülmesiyle elde edilmiş zeytin, hurma, incir, vişne, ıhlamur, muşmula, kestane, hünnap, iğde ve ceviz fidanları dikilecek.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.