Bize ile Bağlan

Genel

Kocaeli’de ‘Potasız Okul’ kalmıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi ile gençlerin ve evlatların hem eğitimine hem de eğlenmesine katkı sunmaya devam …


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi ile gençlerin ve evlatların hem eğitimine hem de eğlenmesine katkı sunmaya devam ederken, 70 okulu daha basketbol ve voleybol sahasına kavuşturuyor.

KOCAELİ (İGFA) – ‘Spor kenti Kocaeli’ gösterimi doğrultusunda amatör kulüplere saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu sene da ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesine hız verdi.

Sporu tabana yaymak amacıyla bahçesi uygun olan okullara basketbol ve voleybol sahaları kazandıran Büyükşehir, 2022 yılı arasında Kocaeli genelinde 70 okula daha basketbol ve voleybol sahası kararlaştırdı. Buna göre ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi kapsamında İzmit ve Gebze’de 13, Başiskele, Dilovası ve Çayırova’da 2, Derince’de 3, Körfez ve Karamürsel’de 4, Gölcük ve Kandıra’da 5, Darıca’da 7, Kartepe’de ise 10 okulda imalat yapılacak.

Çalışmalara başlayan ekipler, bahçesine asfalt serimi gerçekleştirdiği okullara iki pota ve bir tane voleybol seti monte etmeye başladı.

Okullarda yeni basketbol ve voleybol sahalarının hizmete girmeye başlamasıyla öğrencilerin spor coşkusu daha da arttı.

Bu sene arasında 70 okula daha yapılacak imalat ile beraber projenin Kocaeli’de hayata geçmesinden bu yana il genelinde basketbol ve voleybol sahası kurulan okul sayısı 571’e ulaşacağı öğrenildi.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.