Bize ile Bağlan

Genel

Nevşehirli öğrenciler robotik kodlama yarışmasına gidiyor

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü internasyonal Gençlik Akademisi bünyesinde oluşturulan Robotik Kodlama ve Yazılım …


Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü internasyonal Gençlik Akademisi bünyesinde oluşturulan Robotik Kodlama ve Yazılım Kodlama Atölyesi öğrencileri 14. internasyonal MEB Robot Yarışması’na katılacak.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediyesi internasyonal Gençlik Akademisi bünyesinde oluşturulan Robotik Kodlama ve Yazılım Kodlama Atölyesi’ne katılan öğrenciler arasından Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Nevşehir H. Avni İncekara Fen Lisesi içinde meydana getirilen protokol ile Robot ekibi kuruldu.

Yaklaşık üç aydır Robotik Kodlama ve Yazılım Kodlama Atölyesi’nde Eğitmen Habib rahat nezaretindeki çalışan öğrenciler MEB Robot Yarışması İleri nizam Çizgi İzleyen kategorisinde 132 ekip içinde 26. olarak 14. internasyonal MEB Robot Yarışması’na katılmaya hak kazandı.

12 değişik kategoride milli düzeyde 4 bin 404 robot ve 10 bin 803 katılımcının yer alacağı ve 13-16 Haziran 2022 tarihleri içinde Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan 14. internasyonal MEB Robot Yarışmasına katılacak öğrenciler Nevşehir’i burada başarıyla temsil edecek.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.