Bize ile Bağlan

ekonomi haberleri

Nükleer sanayide önemli iş birliği

Nükleer sanayi Derneği, Rusya’nın Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği ile önemli bir iş donanması anlaşması imzaladı. İSTANBUL …


Nükleer sanayi Derneği, Rusya’nın Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği ile önemli bir iş donanması anlaşması imzaladı.

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye ve Rusya’nın nükleer endüstrileri arasındaki diyalog, malumat alışverişi ile iletişimi çoğaltmak ve karşılıklı iş fırsatlarını geliştirmek üzere, Türkiye’de nükleer endüstrisinin temsilcisi Nükleer sanayi Derneği (NSD) ile Rusya’nın Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği (ACCNI) içinde bir iş donanması anlaşması imzalandı.

4. Nükleer Santraller Fuarı ve 8. Nükleer Santraller Zirvesi’nde imzalanan anlaşmaya göre; Türk ve Rus sanayicileri Türkiye, Rusya ve yakın coğrafyadaki nükleer santral projelerindeki iş fırsatları için birlikte çalışacak.

Anlaşmayla alakalı NSD Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Ömer Kaya, Rusya’nın nükleer enerji alanında 70 yılı aşkın süredir kazanılmış olduğu tecrübeden Türk sanayicilerimizin de faydalanabilmesi açısından ACCNI ile oldukça önemli bir iş donanması anlaşmasına imza attıklarını kaydetti. Kaya, iş donanması anlaşmasının nükleer enerji gibi katma kıymeti oldukça yüksek olan bir sektörde sanayicilerimizin önünü açacağını söyledi.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.