Bize ile Bağlan

ekonomi haberleri

TÖDEB genel kurulu gerçekleşti

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin 3. Olağan Genel heyet Toplantısı gerçekleşti. TÖDEB’in bir yılda çoğu başarılı işe imza …


Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin 3. Olağan Genel heyet Toplantısı gerçekleşti. TÖDEB’in bir yılda çoğu başarılı işe imza attığını söyleyen TÖDEB Başkanı Burhan Eliaçık, Birliğin Türkiye’ye katkı sunmaya devam edeceğini belirtti.

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) 3. Olağan Genel heyet Toplantısını gerçekleşti.

Yetkili fintek hizmeti veren şirketlerin katılmış olduğu görüşmede yeni idare kurulu, denetleme kurulu ve disiplin komitesi seçimleri yapıldı.

İstanbul’da kaynaklanan genel kurulun açılış konuşmalarını, TÖDEB Başkanı Burhan Eliaçık, Rekabet Kurumu Başkan Yardımcısı Faik Metin Tiryaki, Finans Ofisi Başkan Yardımcımız Necip Fazıl Kaymak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcısı Serdar Murat Öztaner yaptı.

TÖDEB yönetim heyeti Başkanı Burhan Eliaçık, güçlü, parlayan dünyada laf sahibi bir ödeme sistemlerine haiz olmak her insanoğlunun ortak hayali bulunduğunu kaydetti. TÖDEB’in bir tam etkinlik yılını tamamladıklarını belirten Eliaçık, “TÖDEB oldukça şey başardı sadece başarması gereksinim duyulan çokta fazla şey var. Birliğimiz, enerjimiz ve haiz olduğumuz dinamizmi ülkemize katmamız için en etkili organımız. Bu organı bugüne dek en iyi şekilde kullandık. Bugünden sonrasında genel kurulun da katkısıyla oldukça daha iyilerini yapacağız” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU
Aypara Ödeme Kuruluşu A.Ş. – Ödeal Ödeme Kuruluşu A.Ş. – İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. – hisse Fix Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. – Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. – Vizyon Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.- Paytr Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. – Elekse Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş. – Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş. – Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. – Aköde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. – Dgpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. – şair Elektronik Para A.Ş.

YENİ DENETLEME KURULU
Moka Ödeme ve Elektronik Para A.Ş. – Octet Express Ödeme Kuruluşu A.Ş. – Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.

YENİ DİSİPLİN KOMİTESİ
Ria Turkey Ödeme Kuruluşu A.Ş. – TURK Elektronik Para A.Ş. – Nomu hisse Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.