Bize ile Bağlan

Gündem

“Yarının Türkiye’sini daima birlikte inşa edeceğiz”

ANKARA (İGFA)- DEVA Partisi lafcüsü İdris Şahin, partisinin yinel merkezinde gündeme ait alenilamalarda bulunmuş oldu. Şahin, 12 Şubat akşamı …

ANKARA (İGFA)- DEVA Partisi lafcüsü İdris Şahin, partisinin yinel merkezinde gündeme ait alenilamalarda bulunmuş oldu. Şahin, 12 Şubat akşamı Ahlatlıbel’de reelleşen yinel liderler müzakeresini şu sözlarla değerlendirdi:

Bu toplantı ‘cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi’ ismi verilen keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışından kurtulmak için tüm Türkiye’ye umut oldu. Kutuplaştırma değil, uzlaştırma kültürünün birinci ismimı olan bu toplantı, ülkemizi en kısa sürede hukukun üzerinlüğüne kavuşturmak için yapılmatır. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin yol haritasını belirleyecek geçiş süreci de cemiyetumuzun her bir kesitiyle istişare edilerek şekillendirilecektir.”

“Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile her bir yurttaşımızın şarkştan gelen temel hak ve serbestlükleri garanti tabanına alınacaktır. Tabir serbestlüğünün ve inanılmış olduğumız üzere hayatanın tadına varılacaktır. Eşit ve hür bireyler olarak hayatımızı sürdürdüğümüz, müreffeh bir Türkiye’ye birlikte kavuşacağız. Her yurttaşımızın Avrupa Kurulu ve Avrupa donanması ölçüları çerçevesinde, huzura ve istikrara kavuştuğu bir Türkiye hayaline ulaşacağız. Cumhuriyetimizi, azcaiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği amaç doğrultusunda uygar çağdaşlıkler nizamsinin en üzerine taşıyacağız. uçurumının Türkiye’sini daima birlikte inşa edeceğiz. Türkiye’yi krizlerin ülkesi değil, tahlillerin, hakkaniyetin, barışın ve fırsatların ülkesi haline daima birlikte getireceğiz.”

“DEVA Partisi, TBMM’de TEMSİL EDİLEN HER PARTİYE EŞİT MESAFEDE”

“Altı değerli liderin güçlendirilmiş parlamenter sistem müzakeresi sonrasındası, iktidar partisi mensupları her vakitki üzere berbat algı operasyonlarından geri durmadı. Türkiye’yi idare etmeyi bırakıp algıyı idare etmeyi şiar edinen bir iktidardan öbür bir şey bekleyemezdik. ilaç Partisi, azcaiz yücesimizin iradesiyle TBMM’de temsil edilen her siyasal partiye eşit uzaklıktadır. yüces iradesinin temsilcisi ve yasal yerde bürokrasi yapan her siyasal partiyle görüşür.”

84 yaşlarında kapıldığu cezaevinde hayatını kaybeden Nusret Muğla’nın yakınlarına başsağlığı dileyen Şahin şunları söylemiş oldu: “Legal bir bankaya para yatırdığı ve meşru bir derneğe üye olduğundan mahpusta tutulan Nusret amca, hukuksuz bir halde özgüta özgüta cezaevinde kapıldı. Ey iktidar mensupları; bu vaziyetu hangi vicdana sığdırıyorsunuz? Bu form kabahatlarda milat, lakin sizler için mi geçerli? Nusret amcayı mahpusa sığdırdınız, bu zulmü kalplerinize yeterli mi sığdırıyorsunuz? Bu vaziyet ahiret inancınızın neresine sığıyor? Nusret amcayla birebir bahtı hisselaşan özgüta mağdurların, en yakın vakitda hürriyetlerine ulaşmasını temenni ediyoruz.”

“SİZ KÖTÜLÜKLE KAYBEDECEKSİNİZ BİZ SEVGİYLE KAZANACAĞIZ”

Şahin ek olarak ilaç Partisi’nin Kocaeli vilayet binasında artırımlarla ilgilı posterlerin yakıldığı bilinenatsini hisselaştı. Şahin şu anlatımleri kullandı: “Partimizin Kocaeli vilayet binasında elektrik, akaryakıt ve tabiigaz başta olmak suretiyle arka arda gelen artırımlara dikkat çekmek için aslolanan posterlerimiz kesilmiş ve yakılmıştır. Bu form tecavüzlarda bulunanlar, ilaç Partisi takımlarını korkutabileceklerini, yıldirabileceklerini sanıyorlarsa, bu efsunk bir yanılgıdır. Umuda dair söyleyecek sözı olmayanlar, baskı ve yıldirma siyasetleriyle sonuç alamazlar. İktidara sesleniyoruz: Sizler terbiyei üzerinlüğünüzü yitirdiniz. Siz fenalıkle kaybedeceksiniz, bizler sevgiyle kazanacağız. ilaç Partisi Kocaeli örgütına geçmiş olsun taleplerimizi bir sefer daha buradan iletiyoruz.”

Devamını görüntüle
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.